Rokytka Challenge 2023 se odehraje v neděli 12. listopadu 2023 v pražských Vysočanech!

Rokytka Challenge je volání města, ale i přírody v něm ukryté. Je to příležitost pro naprosté začátečníky, ale i zkušené běžce a závodníky, aby se postavili naší výzvě, a zároveň pomohli dobré věci!

Každý rok se pravidelně scházíme v okolí pražské říčky Rokytky ve Vysočanech a stavíme trasu unikátního překážkové závodu s charitativním podtextem. Veškerý výtěžek, který díky akci získáme, totiž věnujeme jedné konkrétní osobě v tíživé situaci, vybrané na daný rok. Pomoci tak můžete zlepšit život hendikepovaným dětem nebo nadějným sportovcům s postižením. Předtím ale je třeba zdolat několik kilometrů a pár překážek…

Bojíte se? Nebojte! Většina trasy vede po rovince a využívá přírodní překážky v okolí říčky. To bychom ale nebyli my, abychom pár překážek nepřidali – a tak si zkusíte i třeba střelbu z praku, plazení, lehké ručkování a šplh, přelézání, test paměti…

Kdo za výzvou stojí? V minulých letech to byl spolek Sportem plníme sny, v roce 2022 se organizační tým přesunul pod náš nově vzniklý spolek Renesance pohybu.

A kdo s námi může závodit? Maminky i tatínkové s dětmi, děti samotné, dospělí ve dvojici, v partě, samostatně, začátečníci, kteří se teprve odhodlávají, ale i zkušení závodníci, kteří si chtějí vyzkoušet, jak rychle trasu zvládnout a bojovat o umístění a ceny. Naši výzvu zvládne každý!

Co se stane, když překážku nedáte? Nemusíte se obávat, že u překážky budete až do konce závodu 🙂 Místo překážky zvolíte tzv. hendikep, tedy trest za nezdolání. Ten může být třeba oběhnutí pásky, skákání kolem pásky nebo pár dřepů či angličáků.

A jestli oceníme pomoc? Rádi a s nadšením! Pro závod hledáme dobrovolníky, fotografy, pomoc do organizačního týmu a sponzory. Protože čím více můžeme dát našim vybraným bojovníkům, tím více dobra společně uděláme!