Rokytka Challenge 2022

Datum & místo

Letošní ročník odstartujeme v sobotu 12. listopadu 2022! Přesný harmonogram dne najdete níže. Závod se běží v okolí říčky Rokytky v pražských Vysočanech (Praha 9). Zázemí závodu a start je na Fitness louce Rokytka nedaleko rugbyového stadionu.

Charitativní překážkový závod

Veškerý výtěžek závodu jde na dobročinné účely – v roce 2022 jsme se rozhodli přispět Valince Cíchové. Tahle statečná holčička bojuje už od narození s dětskou mozkovou obrnou a nyní také s epilepsií. Její život provázejí nákladné rehabilitace a pomůcky, a tak jí a jejím rodičům rádi alespoň trochu ulehčíme život 🙂

Závod je běžecký s prvky OCR, tedy překážek! Jsme originální překážkový závod v Praze, který využívá přírodní i městské prvky. Překážky postupně odhalíme, rozhodně se jich ale nemusíte bát – užijete si střelbu z praku, hod na terč, plazení, ručkování, přelézání zdi, skákání v pytli, test paměti a mnohé další.

Registrace & cena

Ať už se cítíte na dlouhou trasu nebo jen první krok do světa běžeckých a překážkových závodů, z našeho startovného si vyberete!

U startovného je uvedena minimální cena příspěvku. Pokud se však rozhodnete za startovné přispět více, my veškeré peníze navíc předáme Valince.

Trasa SHORT (5 km)

 • cena startovného 350 Kč / jednotlivec a 600 Kč / tandem
 • kategorie MUŽI, ŽENY a TANDEM (mix muž a žena)

Trasa LONG (8 km)

 • cena startovného 450 Kč / jednotlivec a 800 Kč / tandem
 • kategorie MUŽI, ŽENY a TANDEM (mix muž a žena)

Trasa KIDS (2,5 km)

 • cena startovného 200 Kč / jednotlivec
 • platí pro děti do 15 let
 • nezávodní doprovod rodiče je zdarma

Všechny uvedené ceny platí pro registraci ON-LINE, tedy do doby uzavření registrací (středa 9. 11. 2022 do 12:00). Registrace je možné provést i na místě, kde se připočítává 50 Kč k ceně každé registrace. Přepis registrací z jiné osoby je možný buď on-line do středy 9. 11. 2022 do 20:00 na e-mailu info@renesancepohybu.cz nebo na místě bezplatně.

V ceně startovného

 • unikátní medaile v cíli
 • drobné občerstvení v cíli
 • ceny pro vítěze (muži, ženy, tandem v každé kategorii)
 • vaše jméno na šeku pro Valinku Cíchovou, které závod věnujeme

Pokusíme se také zajistit závodníkům fotografie ze závodu, ale mějte s námi, prosíme, trpělivost a shovívavost, jelikož vše zajišťujeme ze svých zdrojů.

Harmonogram

9:00–11:30 registrace (11:00 končí registrace LONG, 11:30 registrace SHORT a 12:00 registrace KIDS)
10:00 start prvních závodníků
14:00 ukončení závodu
14:15 vyhlášení výsledků (pokud všichni závodníci doběhnou dříve, je možný posun)
14:00–16:00 afterparty (rezerva pro dokončení závodu – zejména pro extrémisty)
16:00–18:00 loučení se a úklid

Instrukce k závodu

Všichni registrovaní závodníci obdrží v pátek 11. 11. 2022 na email startovní listinu se svým časem startu a instrukcemi k závodu. Startovní listinu zveřejníme i na našem Facebooku. Starty probíhají intervalově, tedy v malých skupinkách (dle požadavků na společný start) či po jednotlivcích a v tandemech. Dostavte se na místo ideálně hodinu před svým startem, abyste v klidu stihli vyzvednutí registrací, případné převlečení a nachystání se.

Dobrovolníci

Žádný skvělý počin ani skvělý závod se neobejdou bez pomoci a my ji obzvláště oceníme! Pokud nám chcete jen pomoci na místě (registrace, posílání závodníků správným směrem, dohled na překážkách apod.), budeme moc rádi. Pomáhat můžete celý den nebo klidně jen hodinu, dobrovolničení se dá skloubit i se závoděním.

Sledujete nás

Veškeré informace vám pošleme e-mailem před závodem, sledovat nás ale můžete i na sociálních sítích!