Rokytka Challenge 2023

Datum & místo

Letošní ročník odstartujeme v neděli 12. listopadu 2023! Přesný harmonogram dne najdete níže. Závod se běží v okolí říčky Rokytky v pražských Vysočanech (Praha 9). Zázemí závodu a start je na Fitness louce Rokytka nedaleko rugbyového stadionu.

Parkování je možné v okolí (parkovací zóny, parkoviště poblíž rezidenčních projektů, parkoviště u supermarketů apod.). Bohužel není možné parkovat přímo v místě závodu (pouze na výjimku pro naše hendikepované hosty a organizátory).

Charitativní překážkový závod

Veškerý výtěžek závodu jde na dobročinné účely – v roce 2023 jsme se rozhodli přispět rodině Ángela Chuecose. Ángel je mladý klučina, kterému byl diagnostikován autismus. Život se celé rodině obrátil naruby a oba rodiče, Bára i Ernesto, se začali věnovat tématu autismu naplno. Založili organizaci Autismus jako dar a dnes se nejen starají o 14letého syna Ángela, ale pomáhají i dalším rodinám s touto diagnózou. Život s péči o autistu je velice náročný a vyžaduje i mnoho financí na veškeré aktivity. Maminka Bára byla dříve úspěšnou manažerkou, tatínek Ernesto zase velmi talentovaný hudebník z Venezuely. Pro oba se život s příchodem autistického syna změnil, díky tomu ale našli nový smysl – pomáhat ostatním a ukázat autismus světu jako dar. Více o organizaci i Ángelovi najdete zde.

Finance vybrané díky našemu závodu použijí na podporu největší výzvy pro Ángela – mít kamarády, fungovat ve společnosti a být samostatný. Tedy na sérii různých terapií a podpůrných aktivit např. nácvik sociálních dovedností, asistenční a odlehčovací služby, ergoterapii, emoční výchovu apod.

Nejlepší představu o rodině i celé problematice si můžete udělat shlédnutím krátkého dokumentu, který o rodině byl natočen a najdete ho na YOUTUBE.

Celá akce souvisí i s premiérou nového dokumentu Semínka dobrodějů, která kromě rodiny Chuecos a tématu autismu vyzdvihuje i obrovskou důležitou dobrovolnictví. Na trailer se můžete podívat už nyní zde. Na našem Facebooku i v tombole budeme hrát o lístky na premiéru dokumentu v Lucerně.

Překážky a typ závodu

Závod je běžecký s prvky OCR, tedy překážek! Jsme originální překážkový závod v Praze, který využívá přírodní i městské prvky. Překážky postupně odhalíme, rozhodně se jich ale nemusíte bát – zvládnou je všichni! A pokud ne, pak si za překážku dáte milosrdný trestný okruh 🙂

Novinkou pro rok 2023 je závod v podobně orientačního běhu! Dospělá trasa nebude značená, ale všichni závodníci na startu dostanou jednoduchou a přehlednou mapku s překážkami, které v okolí musí najít a splnit. Nemusíte se bát, orientace bude snadná a zábavná!

Dětská trasa zůstává v klasické podobě, tedy značená, aby se nám děti neztratily. Dětská trasa bude měřit cca 2,5 km a bude mít min. 15 překážek.

Překážky a jejich pravidla zveřejníme před závodem a částečně odhalíme i na našem Facebooku. Těšit se můžete na přelézání, balanc, jednoduché ručkování (monkey bar – tyče, kruhy, možná i nízké ručkování), hod a střelba na cíl, lezecká stěna, test paměti, plazení, okruh s břemenem a další. Několik překážek pro rok 2023 bude i v duchu autismu 🙂

Registrace & cena

Ať už se cítíte na dlouhou trasu nebo jen první krok do světa běžeckých a překážkových závodů, z našeho startovného si vyberete!

U startovného je uvedena minimální cena příspěvku. Pokud se však rozhodnete za startovné přispět více, my veškeré peníze navíc předáme rodině Ángela.

Trasa VELKÝ ZÁVOD (5 km)

  • cena startovného 400 Kč při registraci online (450 Kč na místě)

Trasa MALÝ ZÁVOD (2,5 km)

  • cena startovného 250 Kč při registraci online (300 Kč na místě)
  • trasa je pro děti do 12 let
  • nezávodní doprovod rodiče je zdarma

Všechny uvedené ceny platí pro registraci ON-LINE, tedy do doby uzavření registrací (čtvrtek 9. 11. 2023 do 12:00). Registrace je možné provést i na místě, kde se připočítává 50 Kč k ceně každé registrace. Přepis registrací z jiné osoby je možný buď on-line do čtvrtka 9. 11. 2022 do 20:00 na e-mailu info@renesancepohybu.cz nebo na místě bezplatně. Na místě je možné platit v hotovosti nebo QR kódem.

POZOR – ve 14:00 startuje speciální vlna pro autistické děti a mládež. Tato vlna povede dětskou značenou trasou. Všichni autističtí závodníci mají startovné ZDARMA, budeme ale rádi, když se nám také přihlásí prostřednictvím registračního formuláře na dětskou trasu a do poznámky uvedou AUTI VLNA.

V ceně startovného

  • unikátní medaile v cíli
  • drobné občerstvení v cíli
  • ceny pro vítěze
  • vaše jméno na šeku pro Ángela Chuecose, kterému závod věnujeme

Vyhlašujeme kategorie TOP 3 muži / ženy na dospělé trase, kteří zvládnou oběhat všechny překážky za nejrychlejší čas (musí mít všechny překážky splněné, i když by na místě dělali trestný okruh). Není povinností oběhat všechna stanoviště, ale vyhlašujeme pouze ze závodníků, kteří splní vše.

V kategorii DĚTI vyhlašujeme nejrychlejší 3 holky a kluky ve věku 6-8, 9-10 a 11-12 let.

Pokusíme se také zajistit závodníkům fotografie ze závodu, ale mějte s námi, prosíme, trpělivost a shovívavost, jelikož vše zajišťujeme ze svých zdrojů.

Harmonogram

9:00–11:30 registrace VELKÝ ZÁVOD
9:00-13:00 registrace DĚTSKÝ ZÁVOD
10:00 start prvních závodníků VELKÝ ZÁVOD (konec 12:00)
13:00 start DĚTSKÝ ZÁVOD (konec 13:40)
14:00 ukončení závodu a start speciální vlny pro autistické děti
14:15 vyhlášení výsledků dospělí i děti
14:00–16:00 povzbuzování autistické vlny, loučení se a úklid

Instrukce k závodu

Všichni registrovaní závodníci obdrží v pátek 10. 11. 2023 na email startovní listinu se svým časem startu a instrukcemi k závodu. Startovní listinu zveřejníme i na našem Facebooku. Starty probíhají intervalově, tedy v malých skupinkách (dle požadavků na společný start). Dostavte se na místo ideálně hodinu před svým startem, abyste v klidu stihli vyzvednutí registrací, případné převlečení a nachystání se. Děti budou startovat v menších vlnách podle věku (nejstarší nejdříve).

K vyzvednutí registrace je třeba přinést podepsaný reverz. Zde najdete reverz pro dospělé, závodníci v dětských kategoriích kromě toho potřebují ještě souhlas zákonného zástupce.

Mapu závodu VELKÝ (orientační běh) najdete níže, zde také najdete podrobnou mapu na stránkách mapy.cz. Mapu závodu DĚTI najdete na odkazu níže v pdf, případně také podrobnou trasu na mapy.cz zde.

Dobrovolníci

Žádný skvělý počin ani skvělý závod se neobejdou bez pomoci a my ji obzvláště oceníme! Pokud nám chcete jen pomoci na místě (registrace, posílání závodníků správným směrem, dohled na překážkách apod.), budeme moc rádi. Pomáhat můžete celý den nebo klidně jen hodinu, dobrovolničení se dá skloubit i se závoděním. Znáte sponzora nebo někoho, kdo nám může poskytnout propagační předměty či podporu? Dejte nám vědět na email info@renesancepohybu.cz nebo na našem FB.

Sledujete nás

Veškeré informace vám pošleme e-mailem před závodem, sledovat nás ale můžete i na sociálních sítích!